пʼятниця, 30 вересня 2016 р.
Дякую Вам, дорогі педагоги, за професіоналізм, витримку, за любов до обраної справи, самовідданість і багатство душі. Хай засіяна невтомною працею освітянська нива врожаїться новими талантами, яскравими особистостями та визначними перемогами й здобутками в житті, а Ваше слово буде завжди святим і чистим на землі. Бажаю Вам міцного здоров’я, щирої радості, безхмарних благословенних днів, творчої наснаги, нових педагогічних звершень! Зі святом Вас!
Методист КУ "БРМК" Воробець В.І.
четвер, 22 вересня 2016 р.
Як відбуватиметься ДПА школярів у 2017 році
Порядок державної підсумкової атестації у загальних середніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році не зміниться. Про це повідомив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко під час прес-конференції 21 вересня. «Державна підсумкова атестація відбудеться відповідно до Положення про ДПА, що затверджено наказом МОН у 2014 році. На цей час ніяких змін не передбачається», - розповів Юрій Кононенко.
Державна підсумкова атестація випускників загальних середніх навчальних закладів І ступеня (початкова школа) розпочнеться 15 травня, Перелік предметів, з яких буде проводиться державна підсумкова атестація для учнів 4 класів, порівняно з минулим роком, не зміниться. Зокрема, для загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня – це українська мова, літературне читання, математика.
При цьому Кононенко зауважив, що у початковій школі державна підсумкова атестація - це звичайна контрольна робота, яка проводиться для того, щоб оцінити рівень навчальних досягнень дітей.
«Діти не повинні відчувати дискомфорт та отримувати стрес від участі в державній підсумковій атестації, треба їх налаштовувати на звичайну роботу», - пояснив він.
вівторок, 20 вересня 2016 р.
Методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році.
З методичними рекомендаціями з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році. можна ознайомитись веб-сайті Інституту модернізації змісту освіти за посиланнням www.imzo.gov.ua.
Робота щодо організації та проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» триває
Заключний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» відбудеться у чотирьох містах: м. Вінниця (номінація «Біологія»), м. Тернопіль (номінація «Початкова освіта»), м. Житомир (номінація «Музичне мистецтво»), м. Хмельницький (номінація «Інформатика»). Про це повідомив в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти МОН України Юрій Завалевський під час засідання центрального оргкомітету Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2017» 15 вересня 2016 року.
«Проведення заключних турів у різних містах дає можливість вчителям не тільки продемонструвати свою педагогічну майстерність колегам, а й ознайомитися з роботою шкіл інших міст країни», - пояснив Юрій Завалевський.
Він підбив підсумки організації та проведення конкурсу «Учитель року-2016» та зазначив, що досвід переможців конкурсу буде поширюватися завдяки залученню педагогів-новаторів до складу учасників конференцій, семінарів, експертних комісій, журі конкурсів. Зокрема, переможці та лауреати конкурсу беруть участь у школі педагогічної майстерності «Педагогічний стартап».
Юрій Завалевський нагадав, що в наступному році вчителі змагатимуться за звання «Учитель року-2017» у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Початкова освіта». За його словами, кожна номінація конкурсу відіграє особливу роль, адже педагогічні напрацювання сприятимуть впровадженню реформи нової української школи, що у разі прийняття базового закону «Про освіту», буде впроваджуватися з 2018 року.
Члени оргкомітету обговорили умови та порядок проведення третього (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017», орієнтовні критерії оцінювання конкурсних випробувань третього (заключного) туру конкурсу та проект Етичного кодексу учасника всеукраїнського конкурсу «Учитель року».
Оргкомітет визначив, що у цьому році не буде конкурсного випробування «Інтернет-ресурс учасника», а його наявність у вчителя були розгядатися як можливість познайомитися з ним, але не впливатиме на результати конкурсу. Разом з тим, запропоновано нове конкурсне випробування: «Експертиза підручника».
Слід зазначити, що умови конкурсних випробувань розроблялися робочою групою, що була створена за рішенням центрального оргкомітету всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» .
пʼятниця, 9 вересня 2016 р.
Для початкової школи укладуть хрестоматії сучасної української дитячої літератури
8.09.2016, Колегія МОН України схвалила надання грифів хрестоматіям сучасної української дитячої літератури. Міністр освіти і науки Лілія Гриневич вважає це рішення важливим для підтримки оновлених програм початкової школи Вперше за державний кошт планують надрукувати хрестоматії сучасної української дитячої літератури, які використовуватимуть у початковій школі. З огляду на оновлену програму з літературного читання до хрестоматій увійдуть твори сучасних українських авторів — понад 30 письменників. Важливо, що у цих творах ітиметься про близькі дітям інтереси, проблеми, мрії та й загалом про сучасний світ. Уже в цьому році очікують упорядкувати й видати дві книги для читання — для 1-2-х та 3-4-х класів.
«Мені надзвичайно приємно, що видавництва і автори, яким належать майнові права на обрані для хрестоматії твори, надали права на друк безкоштовно. Більше того — до кожного твору вони нададуть по одній авторській ілюстрації. Тож, крім усього іншого, це буде ще й сучасно ілюстрована дитяча книжка», — зазначила Лілія Гриневич.
Міністерство освіти і науки України уже надало Переліки навчальної літератури, що має відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році, зокрема й у початковій школі.
середа, 7 вересня 2016 р.
№ 1/9-464 від 06 вересня 2016 року
Щодо надання деяких роз’ясень
з організації навчально-виховного процесу
у початковій школі
з організації навчально-виховного процесу
у початковій школі
Міністерство освіти і науки України надає роз’яснення щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів у зв’язку зі змінами відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 05.08.2016 № 948 «Про затвердження змін до навчальних програм для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» та від 19.08.2016 № 1009 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 № 1222».
До пункту 14 Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.2015 № 412, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 квітня 2015 року за № 472/26917. У випадку, якщо за рішенням педагогічної ради навчального закладу прийнято рішення у 2-му класі – протягом І семестру або протягом І і ІІ семестрів оцінювати навчальні досягнення учнів вербально, то у журналі у графах «І семестр», «ІІ семестр», «Рік» записується «Зар.» (зараховано);
у 2-4 класах з предметів інваріантної складової, які оцінюються вербально додано: «Я у світі» та «Трудове навчання».
До пункту 19. Колонки для фіксації результатів оцінювання ведення зошитів наприкінці кожного місяця не відводяться.
Міністерством готується проект наказу «Про затвердження Змін до Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів», який буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
Відповідно до листа Міністерства від 17.08.2016р. № 1/9-437«Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах», результати навчальних досягнень учня/учениці не озвучуються в класі та на батьківських зборах і така інформація стосується тільки вчителя-учня-батьків (або осіб, які їх замінюють).
На уроці (у всіх класах початкової школи) учитель озвучує тільки вербальну оцінку роботи учня на уроці. У методичних рекомендаціях наголошується на тому, що це робиться з детальним поясненням досягнень дитини і доброзичливими порадами щодо того, як можна їх покращити у подальшому. Натомість оцінка в балах (що відповідає озвученій учителем на уроці вербальній оцінці) ставиться в щоденник учня на перерві або після уроку.
На батьківських зборах інформація про бали, які одержують учні на уроках, не озвучується, а за умови запиту батьків готується у письмовому вигляді індивідуально для кожної родини. В інших випадках озвучується у індивідуальній бесіді з батьками.
Таким чином, під час оцінювання навчальних досягнень учнів акцент зміщується з «навчання для одержання високих балів, гарних оцінок» на «навчання для одержання якісної освіти».
З цією ж метою необхідно відмовитись від вибудовування рейтингів навчальних досягнень учнів одного класу, або класів на паралелі для оприлюднення у класі, на батьківських зборах. Така інформація може використовуватись вчителями виключно для методичної роботи з метою підвищення ефективності навчального процесу.
Потреба у роз’ясненні положення методичних рекомендацій про перевірку письмових робіт в адаптаційний період навчання в 1 класі ручкою не з червоною пастою, а іншого кольору викликана тим, що вчителі початкової школи часто користуються для перевірок ручками двох кольорів – з червоною пастою для позначення помилок і зеленою – для позначення правильно написаних букв, їх елементів, слів тощо.
Звертаємо увагу, що саме для забезпечення можливості застосування такого ефективного прийому перевірки у методичних рекомендаціях зазначено, що в зошитах, а також у щоденниках можна використовувати колір ручки за вибором вчителя. Тож учитель може самостійно прийняти рішення про вибір кольору ручки для перевірок і оцінювання письмових робіт та фіксації у щоденниках або обговорити це питання з учнями, батьками і прийняти спільне рішення.
вівторок, 6 вересня 2016 р.
Тест розрахований для вчителів, які бажають перевірити себе на предмет знання змін в програмі
|
В мережі з'явився тест на знання оновлених програм
Директор Стрийської школи на Львівщині Сергій Запісов розробив і виклав у відкритий доступ тест на знання змін до оновлених програм початкової школи.
Експрес-тест розрахований для вчителів початкових класів, які бажають здійснити самоперевірку на предмет знання ключових змін в оновленій програмі початкового навчання 2016-2017 навчального року.
Автор онлайн-тесту перед виконанням завдань тесу рекомендує ознайомитись з коментарем-підказкою. Тест містить 25 завдань. По завершенню роботи над тестом кожен бажаючий отримає свій результат.
За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, створений тест вже пройшли понад тисяча вчителів.
«Це прекрасний приклад того, як нові технології дають змогу швидше і ефективніше доносити інформацію. Але найголовніше - це приклад того, що саме директори шкіл своєю позицією можуть пришвидшувати запровадження нових підходів до викладання у школах», - наголосила міністр.
Разом з тим, Лілія Гриневич зазначила, що від низки батьків надходять звернення, що на батьківських зборах вчителі дають зрозуміти, що не поспішатимуть із виконанням оновлених програм, критеріїв оцінювання і методичних рекомендацій.
«Нагадую райуправлінням освіти про необхідність провести засідання методичних об'єднань вчителів-початківців і донести до всіх фахівців запроваджені зміни. Вся інформація про оновлення для початкової школи є на сайті МОН», - наголосила Лілія Гриневич.
Підписатися на:
Дописи (Atom)