середа, 30 листопада 2016 р.

Для ознайомлення!
Надсилаємо Лист МОН №1/9-610 від 21 листопада 2016р. "Щодо навчальних матеріалів"
(Текст Листа читайте на сторінці "Нормативні документи").

пʼятниця, 25 листопада 2016 р.




Після громадського обговорення у формулу Нової української школи додали елемент “нове освітнє середовище”, а також  прописали в Концепції важливість психологічної підготовки вчителя. Про це розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на засіданні Колегії МОН, яка ухвалила остаточну редакцію Концепції Нової української школи.
 “Не може бути Нова українська школа без нового освітнього середовища, яке б враховувало зміни у змісті освіти, у методиках викладання та доступі до навчання, які ми запроваджуємо. Це обов’язковий елемент, і ми дуже вдячні громадськості за доповнення”, - зазначила Лілія Гриневич.
 Нове освітнє середовище – це сучасний простір, сукупність умов, засобів і технологій для комфортного навчання учнів, вчителів і самих батьків. Такий освітній простір буде створено не лише у стінах навчального закладу, а й усюди, де перебуває учень.
 Під час громадського обговорення до МОН надійшло більше 60 листів із змістовними правками і зауваженнями до Концепції. Більшість з надісланих пропозицій була врахована. Обирали ті правки, які уточнювали і посилювали Концепцію, натомість, уникали занадто дрібної деталізації або, навпаки, занадто абстрактних тверджень.
 На базі Концепції сформульовано, так звану, політичну пропозицію Уряду.  Після затвердження на засіданні КМУ, політична пропозиція стане одним з документів на основі якого формуватиметься подальша стратегія дій Уряду в напрямку реформування середньої освіти в Україні.
 Громадське обговорення також показало, які теми потребують подальшої дискусії та деталізації. Таких ключових тем п'ять - педагогіка партнерства, автономія школи і вчителя, визначення результатів навчання, механізми впровадження інновацій та питання фінансування.
 На Колегії МОН Міністр освіти і науки України також представила загальні положення Концепції та нагадала, що до кінця травня буде написано нові державні стандарти для початкової школи, орієнтовані на компетентності, якими повинні володіти учні після завершення кожного окремого етапу навчання. По всій Україні вони почнуть діяти з 2018 року, але вже у 2017-2018 навчальному році ці держстандарти пройдуть апробацію у вибраних школах по всій Україні.
 “Основна ідея нової школи полягає в тому, щоб перейти від школи знань до школи компетентностей, які включають знання, уміння та ставлення, засновані на ціннісній платформі. Відповідно до цього, мають бути оновлені державні стандарті, сформовано новий зміст освіти, запроваджені нові методики викладання, а також змінена структура школи”, - наголосила Лілія Гриневич.
 Найближчим часом на сайті МОН в розділі “Нова українська школа” з’явиться оновлений текст Концепції.
Українська мова - це дух народу, його совість, чинник його поступу вперед, поза національною мовою зникає неповторний колорит народу, нівелюється специфіка освоєння багатств світу. Ніде цивілізація не відбивається так точно, як у мові, якщо ми недосконало знаємо мову, або вона сама недосконала, то недосконала й цивілізація.                      
                                                                                                          Маріо Пей

 У школах Борщівського району пройшов ІІ (районний) етап сімнадцятого конкурсу  з української мови  ім. Петра Яцика.

Цей унікальний мовний турнір був започаткований великим українцем із Канади Петром Яциком, а нині – це один із наймасштабніших національних проектів в Україні. Конкурс ім. П. Яцика був проведений у 2000 році, маючи на меті піднесення престижу української мови серед молоді та утвердження її державного статусу. Відтоді Конкурс відбувається щорічно, відзначаючи кращих знавців української мови з-поміж учнів, студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів як України, так і зарубіжних країн.


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
20.10.2016                                            № 1272
Про проведення державної
підсумкової атестації учнів
(вихованців) загальноосвітніх
навчальних закладів у 2016/2017
навчальному році
Відповідно до пункту 3 розділу 1 та пунктів 1, 2, З, 7 розділу II Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2014 року № 1547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602, та підпункту 3 пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України від 27 липня 2016 р. № 889 «Деякі питання проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 серпня 2016 року за № 1114/29244,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити переліки навчальних предметів, з яких у 2016/2017 навчальному році проводитиметься державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів І, II і III ступенів, що додаються.
2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.) до 01 лютого 2017 р. забезпечити підготовку орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань та подати на затвердження в установленому порядку.
3. Встановити, що у 2016/2017 навчальному році:
1) державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів І і II ступенів проводитиметься у строки, визначені навчальним закладом;
2) державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня проводитиметься з 23 травня по 16 червня 2017 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П. К.
Міністр                                                                                 Л. М. Гриневич

Щодо факту перевірки зошитів вчителем початкових класів
Лист МОН № 2/2-14-2401-16 від 11.11.16 року
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 2/2-14-2401-16 від 11 листопада 2016 року
Органам управління освітою обласних,
Київської міської державних адміністрацій,
Інститутам післядипломної педагогічної освіти,
Загальноосвітнім навчальним закладам
Щодо факту перевірки зошитів вчителем початкових класів
Надсилаємо для інформування та використання в роботі лист до Державної аудиторської служби України, щодо факту перевірки зошитів вчителем початкових класів.
Просимо довести зазначену інформацію до відома керівників навчальних закладів.
Директор департаменту       Ю. Г. Кононенко

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/12-5366 від 10 листопада 2016 року
Голові Державної аудиторської служби України
Гавриловій Л. B.
Щодо перевірки зошитів
Шановна Лідіє Володимирівно!
У зв’язку з тим, що наказом Міністерства освіти і науки України від 19.08.2016 № 1009 «Пpo внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 № 1222» внесені зміни щодо орієнтовних вимог до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи, яким скасовано фіксацію результатів оцінювання ведення зошитів y окремій колонці Класного журналу, повідомляємо наступне.
Відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту» педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності - час, призначений для здійснення навчально-виховного процесу.
Педагогічне навантаження вчителя включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становлять тарифну ставку, а також інші види педагогічної діяльності в такому співвідношенні до тарифної ставки: класне керівництво - 20-25 відсотків, перевірка зошитів - 10-20 відсотків тощо.
Одночасно інформуємо, що наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.1993 № 102 «Пpo затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 р. зa № 56, встановлено, що вчителям I-IV класів загальноосвітніх навчальних закладів та шкіл-інтернатів усіх типів і найменувань за перевірку зошитів учнів провадиться додаткова оплата в розмірі 15 відсотків ставки заробітної плати. Ця доплата провадиться основному вчителю незалежно від навантаження. Отже, факт перевірки зошитів вчителем підтверджується виставлянням поточних оцінок у зошитах, а не у окремій колонці Класного журналу.
Просимо врахувати зазначені зміни у найкоротший термін та повідомити структурні підрозділи, які підпорядковані Державній аудиторській службі України, а також Міністерство освіти і науки України.
З повагою, Міністр       Л. М. Гриневич


четвер, 3 листопада 2016 р.



 Концепція Нової української школи

          Колегія МОН ухвалила остаточну редакцію Концепції Нової української школи. У Міністерстві освіти зазначають, що після громадського обговорення у формулу Нової української школи було додано елемент "нове освітнє середовище", а також прописано важливість психологічної підготовки вчителя http://osvita.ua/school/52819/
Навчальний семінар-практикум для вчителів початкових класів

27.10.2016р.  на базі Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. №3 –гімназія ім. Р.Андріяшика» відбувся навчальний практикум  для вчителів початкових класів.  На розгляд виносилися наступні питання:
1.     Аналіз змін у Критеріях оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів.
2.      Методичні рекомендації щодо заповнення  Класного журналу  для 1-4 класів  загальноосвітніх навчальних закладів 
3.      Алгоритм проведення інтегрованих уроків та інтегрованих тижнів у початковій школі.


На EdEra з’явились нові відео – методичні рекомендації до оновлених програм 

На платформі EdEra вже викладено відеоматеріали з методичними рекомендаціями до чотирьох програм початкової школи – Літературного читання, Англійської мови, Математики та Інформатики. Завершується робота над відеоматеріалами до оновленої програми до курсу Українська мова в початковій школі.
Нагадаємо, що проект оновлення програм початкової школи та підготовка відеоматеріалів здійснені спільно МОН та проектом EdEra за підтримки Міжнародного благодійного фонду “Відродження”. 
 Відеоматеріали до оновленої програми з Літературного читання будуть корисними оскільки сучасні письменники особисто розказують про себе, свої твори та творчий шлях.
 Відеоматеріали до оновленої програми з Англійської мови зроблять процес навчання в 1 - 4 класах цікавішим.
 Відеоматеріали до оновленої програми з Математики розкривають нові можливості для цікавого навчання олодших школярів.