середа, 21 листопада 2018 р.





ХІХ Міжнародний конкурс зукраїнської мови імені Петра Яцика



17 листопада 2018 року в Боршівському НВК "ЗНЗ І – ІІІ ступенів № 3-гімназія" імені Р.Андріяшика  проведено ІІ (районний ) етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь  учні 3 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів району – переможці шкільних етапів конкурсу. 
Конкурс проводився з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, виховання в молодого українства поваги до мови і традицій рідного народу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навичок майстерного володіння словом, підвищення рівня знань учнів.
Згідно з протоколами журі визначені переможці .
Вітаємо переможців та бажаємо успіху в ІІІ (обласному) етапі, що відбудеться в м. Тернополі 08 грудня 2018 року!!!

середа, 22 серпня 2018 р.

Затверджено професійний стандарт вчителя початкових класів

 Затверджено професійний стандарт вчителя початкових класів
Міністерством соціальної політики затверджений професійний стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти».
Документ визначає загальну інформацію про стандарт, навчання та професійний розвиток вчителя, а також конкретний перелік його функцій.
Загалом професійний стандарт визначає, що вчитель початкових класів має виконувати вісім основних функцій, до яких належать: планування і здійснення освітнього процесу, забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвитку учнів, створення освітнього середовища, рефлексія та професійний саморозвиток, проведення педагогічних досліджень, надання методичної допомоги колегам з питань навчання, розвитку, виховання й соціалізації учнів початкових класів закладу загальної середньої освіти.
Також вчитель початкових класів має узагальнювати власний педагогічний досвід і презентувати його педагогічній спільноті та оцінювати результати роботи вчителів початкових класів школи.
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, новим стандартом конкретизовано професійні компетентності, знання, вміння та навички, якими має володіти педагог, виконуючи кожну з покладених на нього функцій.
«Це вперше не тільки на національному рівні затверджено професійний стандарт, а й докладно, по-поличках розкладено, яку кваліфікацію повинна мати людина, що хоче бути або працює вчителем. У цьому документі немає розмитих формулювань, кожна компетентність, знання, вміння чітко виписані. Й це дуже важливо, адже так ми дали абсолютно новий інструмент і для роботодавців, і для університетів, що готують майбутніх педагогів», – зазначила міністр.
Зокрема, стандарт може використовуватися для оцінювання кваліфікації вчителя під час його прийняття на роботу, атестації чи сертифікації, присвоєння категорії тощо. Також виші отримали своєрідну «дорожню карту» того, яких фахівців вони мають готувати.
«Надалі розраховуємо на активну участь освітянської спільноти у впровадженні та вдосконаленні професійних стандартів у нашій сфері. Звичайно, що затверджений стандарт потребуватиме розвитку, а накопичений під час його розробки досвід – використання в інших професійних стандартах для освітньої та інших галузей», – наголосила Лілія Гриневич.
У Міносвіти відзначають, що професійний стандарт вчителя початкових класів розроблений за абсолютно новою методикою, що була затверджена Мінсоцполітики в 2018 році. Документ розроблений МОН спільно з представниками освітянської спільноти та педагогічних університетів.

Про Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів та організації освітнього процесу у 2018/2019 навчальному році Початкова школа


Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів та організації освітнього процесу у 2018/2019 навчальному році
 Початкова школа

 

Організація освітньої діяльності у 1-4-х класах закладів загальної середньої освітиу 2018/2019 навчальному році здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту»,«Про загальну середню освіту», Указу Президента України від 13.10.2015 № 580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», Концепції Нової української школи (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України     від 14 грудня 2016 р. № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року»;http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/ua-sch-2016/konczepcziya.html), Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 87 від 21.02.2018 (у 1 класах),  Державного стандарту загальної початкової освіти,затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 462 від 20.04.2011 (у 2-4-х класах).

                                Онлайн-конференція


понеділок, 2 квітня 2018 р.

Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи

Похожее изображение

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
                                                                               № 283 від 23березня 2018 року
Про затвердження Методичних
рекомендацій щодо організації освітнього
простору Нової української школи
Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 630, та з метою організації сучасного освітнього простору Нової української школи     НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи, що додаються.
2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.) довести Методичні рекомендації до відома обласних, Київської міської державних адміністрацій.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Заступника міністра Хобзея П. К.
Міністр                Л. М. Гриневич



Щодо проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2017/2018 навчальному році
Лист МОН № 1/9-185 від 27.03.18 року
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-185 від 27 березня 2018 року
Управління (департаменти) освіти
і науки обласних, Київської міської
державних адміністрацій
Інститути післядипломної
педагогічної освіти
Щодо проведення державної
підсумкової атестації у закладах
загальної середньої освіти
в 2017/2018 навчальному році
Шановні колеги!
Міністерство освіти і науки надсилає для практичного використання орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань для проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2017/2018 навчальному році, підготовлених спільно з Національною академією педагогічних наук України та Інститутом модернізації змісту освіти.
Просимо довести їх до відома керівників закладів загальної середньої освіти та вчителів.
Рекомендації щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2017/2018 навчальному році надіслано листами Міністерства освіти і науки України від 15 січня 2018 p. № 1/9-27 (щодо особливостей проведення ДПА з іноземних мов) та від 31 січня 2018 р. № 1/9-66 «Про організоване завершення 2017/2018 н. p. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти».
З повагою заступник міністра            Р. В. Греба



Про орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань для проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2017/2018 навчальному році.
Орієнтовні вимоги  до змісту атестаційних робіт  для учнів 4 класу читайте на сторінці " Нормативні документи"

понеділок, 19 березня 2018 р.

Про процедуру зарахування дітей до 1-х класів

Міністерство освіти і науки розробляє процедуру зарахування дітей до перших класів, за якою дитина гарантовано зможе вчитись за місцем проживання, проте матиме змогу піти й в іншу школу, якщо там будуть вільні місця.
Про це “Новій українській школі” повідомив заступник міністра освіти і наукиПавло Хобзей.
Відповідна процедура буде виписана в новому “Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти”, над створенням якого працюють у МОН. До роботи над цим Порядком залучено спеціальну робочу групу.
За словами Хобзея, процедуру зарахування учнів в перші класи розроблять таким чином, аби кожна дитина мала можливість навчатися за місцем проживання. Водночас, це не обмежуватиме право батьків подати документи до іншої школи.
“Ухвалений у вересні 2017 року закон “Про освіту” чітко визначив, що дитина має право здобувати початкову освіту в школі, наближеній до її місця проживання. Тобто це означає, що в школі, закріпленій за цією територією, гарантовано буде місце для цієї дитини. Водночас, якщо батьки вирішать, що хочуть віддати дитину в перший клас іншої школи, то вони матимуть на це право. Але потрібно, щоб у цій школі були вільні місця”, – зазначив заступник міністра.
Зарахування дитини до школи, яка розташована не за місцем проживання, на вільне місце відбуватиметься за процедурою, яку пропишуть у новому Порядку.
Хочу акцентувати, що жодна дитина, яка має наступного навчального року піти в перший клас, не залишиться поза школою.Право на освіту – це одне з фундаментальних прав людини, тож процедуру буде прописано таким чином, аби це право ніхто не зміг порушити”, – наголосив він.
За словами Хобзея, МОН прагне розробити максимально прозору і справедливу процедуру зарахування дітей до перших класів, щоб забезпечити рівний доступ до початкової освіти всім дітям. Для цьогоексперти міністерства проводять консультації з усіма зацікавленими сторонами – адміністраціями шкіл, управлінцями освіти, представниками батьківських громадських організацій, а також вивчають досвід країн, що мають провідні освітні системи.

пʼятниця, 2 березня 2018 р.

Про затвердження Державного стандарту початкової освіти


Уряд опублікував новий Державний стандарт початкової освіти, за яким навчатимуться перші класи Нової української школи у наступному навчальному році.


понеділок, 26 лютого 2018 р.

Про типові програми початкової школи

Колегія МОН затвердила типові програми початкової школи

Колегія Міністерства освіти і науки затвердила типові освітні програми для початкової школи, за якими навчатимуться учні 1-2 класів. Планується, що програми стануть базою для розробки підручників, за якими вчитимуться учні початкової школи.
За словами заступника міністра освіти Павла Хобзея, загалом відомством було розглянуто дві типові освітні програми.
«Під час громадського обговорення цих програм до МОН надійшло близько 400 пропозицій від педагогів, науковців, батьків та громадських активістів. Їхні зауваження були ретельно опрацьовані та, за можливості, враховані», - зазначає чиновник.
Отже, освітянам пропонуються дві типові освітні програми, кожна з яких розроблена відповідно до нового закону «Про освіту» та Державного стандарту початкової освіти.
У Міносвіти зазначають, що педагогічна рада школи самостійно обиратиме за якою програмою буде проводити навчання.
Окрім того, освітні програми, що будуть розроблятися на основі типових, не потребуватимуть окремого затвердження МОН чи центральним органом забезпечення якості освіти. Це дозволить школам самостійно визначати хід навчального процесу, орієнтуючись на формування ключових та предметних компетентностей учнів по закінченню навчального року.
До змісту програм входить пояснювальна записка, типовий навчальний план та перелік освітніх галузей. Також програмами визначені вимоги до конкретних очікуваних результатів навчання, загальний обсяг навчального навантаження; коротко вказано відповідний зміст навчальних предметів чи інтегрованого курсу.
Після затвердження типових освітніх програм Міністерством освіти, вони будуть оприлюдненні для широкої громадськості.

         Навчання вчителів майбутніх першокласників стартувало


    23-24 лютого 2018 року стартувало навчання вчителів майбутніх першокласників Борщівського району. На базі Борщівської ЗОШ І-ІІІст. №1 проведено настановчу очну сесію із педагогами ЗНЗ району.
     Навчання організовано відповідно до Типової освітньої програми підготовки вчителів 1-их класів Нової української школи.
Учасниками опрацьовано Концепцію Нової української школи, Звернуто увагу на  ключові компетентності для життя, особливості роботи вчителя з учнями на засадах особистісно орієнтованої моделі, особливості розвитку дітей 6-7 річного віку.








неділя, 25 лютого 2018 р.

   Уряд затвердив новий Стандарт початкової освіти
У середу, 21 лютого, Кабінет міністрів затвердив новий Стандарт початкової освіти. Саме за ним уже наступного навчального року навчатимуться усі перші класи. Робота над цим документом тривала близько року – за цей час його кілька разів переписали, змінили структуру і знов переписали. Та головне лишилося незмінним – компетентнісне навчання і орієнтація на результат.


пʼятниця, 26 січня 2018 р.

Про викладання фінансової грамотності у школах

ШКОЛИ ВИКЛАДАТИМУТЬ ФІНАНСОВУ ГРАМОТНІСТЬ
У межах курсу «Фінансова грамотність» вже розроблено завдання, які можуть та мають бути інтегровані для розвитку цієї компетенції в обов’язкові предмети шкільної програми. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час відкриття Всеукраїнського турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність». Вона пояснила, що, навіть як вибірковий, курс «Фінансова грамотність» виконує важливе завдання підвищення обізнаності школярів у правилах успішного та відповідального поводження з грошима, однак цього недостатньо.
  «Фінансова грамотність – одна із ключових компетентностей Нової української школи, і вона вже закладена в закон «Про освіту». І попри те, що 1-й клас НУШ буде лише в 2018 році, а 12-й – аж у 2030-му, завдяки цьому курсу ми маємо напрацьовані матеріали для всіх класів і для всіх вікових груп. Це величезна робота, яку було зроблено на випередження. Фактично зараз ми в усі програми базової школи включили завдання, орієнтовані на розвиток фінграмотності, але це має бути здійснено більш системно і для всієї школи», – зазначила Гриневич.
   За словами міністра, сьогодні 1100 шкіл та близько 27 тисяч учнів охоплено курсом.
 «Фінансова грамотність має стати надбанням кожного, хто закінчив школу в Україні. Випускник в Україні повинен отримати ті компетентності, які потім йому допоможуть стати успішною людиною. Фінансова грамотність є однією з таких компетентностей. Я думаю, що цей конкурс допоможе вам стати консультантами у власних родинах, допомогти потім іншим людям. Адже критичне мислення, прийняття самостійних рішень, вміння брати на себе відповідальність – це є найкращий здобуток, який повинна мати кожна освічена людина», – наголосила міністр освіти.

Лепбук: як зробити своїми руками і де скачати шаблони

Лепбук – інтерактивна папка для дітей та особлива організація навчального матеріалу на певну тему. Що потрібно, щоб його зробити своїми руками, та у якій послідовності діяти – читайте далі на сторінці “Нова українська школа»

Різниця в часі навчальних годин перших - четвертих класів обов’язково обліковується!?


У НОВОМУ ЗАКОНІ "ПРО ОСВІТУ" у розділі XII
"ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ"
у статті 15 "Освітня програма" вказано:

" Тривалість уроків у закладах освіти становить: у перших класах - 35 хвилин, у других - четвертих класах - 40 хвилин, у п’ятих - одинадцятих класах - 45 хвилин. Заклад освіти може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу.
Різниця в часі навчальних годин перших - четвертих класів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять та консультацій з учнями "

Про підвищення кваліфікації вчителів

Хто з вчителів буде підвищувати кваліфікацію у 2018 році

Кабінетом Міністрів разом із Міністерством освіти визначено категорії педагогічних працівників початкової школи, які у 2018 році мають пройти підвищення кваліфікації. Відповідне розпорядження підписано прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.
Виходячи з тексту документа, Кабінет Міністрів погодився з пропозицією Міністерства освіти щодо необхідності проведення у 2018 році додаткових заходів стосовно підвищення кваліфікації педагогічних працівників за Державним стандартом початкової освіти.
Планується, що підвищення кваліфікації проходитиме за сучасними освітніми методиками, що базуються на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підходах.
Зокрема, у 2018 році підвищення кваліфікації пройдуть вчителі початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках.
Також необхідність підвищення кваліфікації чекає на заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи у початкових класах, вчителів іноземних мов, які навчатимуть першачків у 2018/19 навчальному році та вчителів шкіл, в яких діти навчаються мовами національних меншин.
Передбачається, що організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників проводитиметься закладами післядипломної педагогічної освіти відповідно до затвердженої МОН типової освітньої програми, яка повинна містити опис компетентностей вчителя початкової школи відповідно до Концепції «Нова українська школа».
Також Міносвіти має затвердити список тренерів та юридичних осіб, які можуть здійснювати підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Стала відома дата старту онлайн-курсу для вчителів НУШ



Обов’язковий дистанційний курс для вчителів Нової української школи, які візьмуть перші класи у 2018 році, розпочнеться 1 лютого.
Про це повідомили на сайті студії онлайн-освіти EdEra
Навчальні матеріали публікуватимуться поступово з 1 лютого і будуть доступними цілодобово. Проходити курс (навчатися) можна у зручний для вас час та у зручному для вас місці з будь-якого пристрою (телефон, планшет, ноутбук, стаціонарний комп’ютер). Це означає, що немає необхідності розпочинати навчання одразу в день публікації матеріалів“, – пояснили в EdEra.
Також на початку навчання опублікують інформацію щодо порядку оцінювання завдань, зразки завдань та інструкція виконання. Про це вчителів повідомлять на електронну пошту, яку вони використали під час реєстрації на сайті студії онлайн-освіти.
Окрім того, за цим посиланням ви можете прочитати відповіді на часті запитання щодо реєстрації, структури курсу тощо.

пʼятниця, 19 січня 2018 р.

Добірка ресурсів, на яких “все під рукою”. Усе необхідне для цікавих уроків та позакласних заходів

Форум педагогічних ідей “УРОК”Всеукраїнський каталог педагогічних матеріалів “Відкритий урок: розробки, технології, досвід” та національний освітній інтернет-сайт Освіта.ua запрошують всіх освітян України взяти участь у Форумі педагогічних ідей “УРОК” та опублікувати на сторінках каталогу власні матеріали.
Острів знаньОпис різноманітних методик, розробки уроків та занять, творчі завдання, сценарії, форум, на якому можна спитати та поділитися порадами, та багато іншого.
Освіта УкраїниМетодичні матеріали та розробки уроків за предметами, календарні плани – усе, що може знадобитися педагогу у роботі.
Портал вчителів початкових класів «УРОК»Календарні плани, література для педагогів, наочні посібники, розробки уроків, методи виховної роботи, навчальні комплекти та корисна інформація для батьків.
Методичний порталРозробки уроків, матеріали до уроків, планування, контрольні роботи, олімпіади, конкурси, тести ЗНО, сценарії – і це далеко не повний перелік корисностей, які ви знайдете на даному ресурсі.
Освітній портал Super-urokКонспекти уроків, презентації, сценарії заходів та свят, матеріали до уроків, виховної роботи та позакласних заходів, методичні рекомендації. Усе це та багато іншого на цьому мегакорисному порталі для освітян.
Мій найкращий урокМета сайту – допомогти педагогічним працівникам підготуватися до уроків, виховних справ, позакласних заходів. На сайті розміщуються конспекти навчальних занять, сценарії виховних справ (які проводяться у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах), програми виховної роботи, методичні рекомендації, розробки заходів просвітницької діяльності, програми діагностичної та корекційно-розвивальної роботи.

Паличка-рятівниця: мобільні додатки для педагогів та учнів

Як оптимізувати навчальний процес та зробити його ще більш цікавим та креативним? Допоможуть мобільні додатки.
Google Classroom
Безкоштовний сервіс для навчальних закладів, некомерційних організацій та користувачів особистих акаунтів Google:
– дає можливість створювати курси, а також призначати й перевіряти завдання;
– економить час, спрощує організацію навчального процесу та комунікацію з учнями чи студентами.
ClassDojo
Додаток для педагогів, за допомогою якого можна контролювати поведінку учнів:
–  у кожного учня у класі є свій профайл з кількістю балів, які надаються за ті чи інші досягнення або ж згорають через погану поведінку чи запізнення;
– результати кожного учня можуть бачити і їх батьки (після того, як вони отримають запрошення-доступ).
School Planner
Зручна програма для учнів та студентів, яка допоможе оптимізувати робочий процес:
– зручний запис домашніх завдань, матеріалів для іспитів та щоденні повідомлення-нагадування;
– вбудований календар дозволить нічого не забути і не пропустити;
– можливість скласти графік та щоденний розклад, позначаючи заплановані події різними кольорами.
Google Презентації
Додаток дозволяє працювати з файлами на пристроях Android:
– створювати та редагувати презентації, відкривати до них доступ та працювати над ними одночасно з іншими користувачами;
– працювати навіть без підключення до мережі інтернет;
– додавати коментарі та відповідати на них;
– додавати слайди, змінювати їх розташування, форматувати текст, вставляти фігури і так далі;
Зміни зберігаються автоматично, а презентації можна демонструвати на відеозустрічах.
TeacherKit – Class manager
Додаток можна порівняти з віртуальним навчальним закладом:
– педагог може створити кілька класів чи груп, у яких проводити заняття (вони позначаються у вигляді дверей з табличками). Для того щоб потрапити до класу, слід зайти у ті чи інші двері;
– у кожному класі – список учнів чи студентів. Додати їх у список можна з допомогою позначки “+”, додати з телефонної книги або сфотографувати та відзначити кожного учня;
– доступні 4 розділи: список учнів чи студентів, інформація про відвідування, поведінку та журнал для контролю успішності;
– є можливість надіслати повідомлення усім учням чи батькам (наприклад, повідомити про батьківські збори чи інше).
Nearpod
Онлайн-платформа, що дає можливість створювати презентації до своїх занять та ділитися ними з учнями просто під час уроку:
– для отримання доступу до презентації потрібно надіслати учням код, а вони з допомогою мобільних телефонів приєднуються;
– слайди можна листати, задаючи свій темп та даючи учням різноманітні завдання;
– результати можна відслідковувати у режимі реального часу;
Nearpod не залежить від інших додатків, ним можна користуватися з будь-якої платформи (iOs, Android, Windows Phone).
Kahoot!
За допомогою цього сервісу можна створювати онлайн-вікторини, тести чи опитування:
– відповідати на питання можна з планшетів, ноутбуків, смартфонів;
– є можливість вставити фото- та віеофрагменти;
– для кожного тесту чи опитування можна встановити час, за який він має бути виконаний;
– за правильні відповіді та оперативність можна нараховувати бали.
Для участі у тестуванні потрібно відкрити сервіс та ввести PIN-код, який надає той, хто створив вікторину чи тест.